O firmie Kontakt
 
 
Oferta handlowa Katalogi do pobrania Certyfikaty do pobrania Polecane produkty   Bezpłatne katalogi, foldery

  OFERTA

  POLECANE PRODUKTYKoła pasowe wentylowane ->

Koła pasowe wentylowane BIRN


Wentylowane koła pasowe BIRN
.: Pokaż dane techniczne :.
 
Wentylowane koła pasowe BIRN

Vald. Birns Maskinfabrik A/S jest jednym z wiodących producentów komponentów urządzeń transportujących w Europie i zawsze posiada na składzie pełną gamę kół pasowych do pasów – V.


     Koła VTP  to najwyższej jakości produkt w dziedzinie kół pasowych klinowych, całkowicie nowe rozwiązanie posiadające międzynarodowe patenty. Koła te wykonane są z żeliwa GGG 60 o zwiększonej wytrzymałości, dwa i pół raza wyższej niż w konwencjonalnych kołach pasowych V. Mogą być stosowane w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

     Dzięki redukcji ciężaru nawet o 50 % koła VTP pozwalają na stosowanie mniejszych łożysk, ułatwiają manewrowanie podczas montażu, a także zmniejszają koszty transportu. Pochylenie szprych w kołach zmniejsza naprężenia w odlewach i ryzyko uszkodzeń.

Wysoka wytrzymałość eksploatacyjna dzięki zastosowaniu żeliwa modularnego GGG 60
     Najwyższa jakość żeliwa modularnego GGG 60 pozwala na zwiększenie prędkości obwodowej aż do 100 m/s.

Bardziej efektywna transmisja napędu

     Dzięki wentylowanym rowkom pasy klinowe będą miały niższą temperaturę pracy, co jest bardzo ważne dla ich żywotności.

     Zredukowanie temperatury pasów klinowych o nawet 17 ˚C podwaja okres żywotności pasów w porównaniu do standardowych kół pasowych. Koła VTP idealnie nadają się do stosowania w  wysokich temperaturach otoczenia.


Powłoki ochronne CDP (KTL)

     Nowa metoda nanoszenia powłoki ochronnej tzw. CDP (KTL) (cathodicdip-painting) jest stosowana przy wszystkich omawianych kołach pasowych VTP.

     Dzięki metodzie CDP (KTL) zabezpieczenie przeciw wpływom otoczenia znacząco wzrasta, tak że po 480 godzinach testu natryskiwania solanką stopień korozji znajduje się pomiędzy Ri O  a  Ri 1,co zapewnia znakomitą odporność na korozję.

     Ponadto proces pokrywania warstwą ochronną  jest bardzo przyjazny  dla środowiska w porównaniu z metodami konwencjonalnymi, przy wydajności malowania 98,5 % nie powoduje zanieczyszczenia powietrza.   Projekt i wykonanie: Jarosław Kacy 0-791-962-607