O firmie Kontakt
 
 
Oferta handlowa Katalogi do pobrania Certyfikaty do pobrania Polecane produkty   Bezpłatne katalogi, foldery

  OFERTA

  POLECANE PRODUKTYSprzęgła jednokierunkowe ->

Sprzęgła CNAS i CNFS


Sprzęgła jednokierunkowe  CNAS i CNFS
.: Pokaż dane techniczne :.
 
Sprzęgła jednokierunkowe CNAS i CNFS

Wolnobiegi typu CNAS i CNFS są sprzęgłami rolkowymi z rampą, przeznaczonymi do pracy lekkiej i produkowanymi w wymiarach zgodnych z wymiarami standardowych łożysk, typ CNAS zgodnie z wymiarami łożysk kulkowych serii 62, natomiast typ CNFS zgodnie z łożyskami rolkowymi serii NU23. Sprzęgła te są używane głównie do precyzyjnego indeksowania oraz do pracy wyprzedzeniowej. Przeniesienie momentu obrotowego dokonuje się za pośrednictwem wpustu na wale oraz dla typu CNAS pasowanie wtłaczane pierścienia zewnętrznego z obudową, a dla typu CNFS za pośrednictwem dwóch klinów na krańcowej powierzchni bieżni zewnętrznej.

Instalacja: 

Nasze wykonanie nie wymaga precyzyjnej regulacji poosiowej bieżni zewnętrznej i wewnętrznej. Obie bieżnie mogą być przesuwane w obie strony o wymiar s/2, bez wytwarzania naprężenia osiowego. Modyfikowane wolnobiegi,
w których luz osiowy S jest zredukowany do minimum są dostępne na żądanie. Wolnobiegi te są identyfikowane poprzez indeks S, np.: CNAS20-S. Transmitowanie momentu obrotowego od wału do bieżni wewnętrznej odbywa się za pośrednictwem wpustu, przy zalecanej tolerancji wału h6 lub j6 (z wyjątkiem CNAS6, który wymaga tolerancji n6).

W typie CNAS przeniesienie momentu obrotowego od zewnątrz osiągane jest poprzez pasowanie z wciskiem,
z rozwiertem w obudowie w tolerancji H6 lub J6. W typie CNFS przeniesienie momentu odbywa się normalnie poprzez dwa wpusty mocowane na zewnętrznej powierzchni czołowej bieżni zewnętrznej, przy zalecanej tolerancji otworu w obudowie H7 lub F7, lecz jeśli nie są stosowane wpusty, to rozwiert w obudowie musi być wykonany w tolerancji K6.

Uwaga: Wolnobiegi typu CNAS i CNFS nie posiadają integralnych łożysk. Bieżnie wewnętrzne i zewnętrzne muszą być precyzyjnie        regulowane poprzez łożyska zewnętrzne.

Rozwiert: Od 6 mm/19 mm do 80 mm/140 mm

Moment: Od 1,7 Nm do 35600 Nm


   Projekt i wykonanie: Jarosław Kacy 0-791-962-607