O firmie Kontakt
 
 
Oferta handlowa Katalogi do pobrania Certyfikaty do pobrania Polecane produkty   Bezpłatne katalogi, foldery

  OFERTA

  POLECANE PRODUKTYSprzęgła jednokierunkowe ->

Backstopy CR/BW i CR/BV


Backstopy typu CR/BW i CR/BV
.: Pokaż dane techniczne :.
 
Backstopy typu CR/BW i CR/BV

Większość typów wolnobiegów może być zastosowana jako backstopy, lecz wymienione sprzęgła jednokierunkowe zostały specjalnie zaprojektowane do tych celów. Przeznaczone głównie do stosowania na wałach przenośników i elewatorów, dzięki swojej konstrukcji dają się łatwo instalować w nowych lub już pracujących jednostkach.

Serie CR/BW i CR/BV posiadają ramię reakcyjne ze szczeliną dla połączenia z ramą maszyny przy pomocy śruby. Jednostki są smarowane na cały czas eksploatacji z wykorzystaniem uszczelek labiryntowych, idealnych dla zakurzonego środowiska. Montowane są na wałach poziomych lub pionowych i dostępne z rozwiertami w zakresie od 20 mm do 120 mm, dla momentów obrotowych do 18450 Nm.

W seriach CR/BW wykorzystuje się elementy krzywkowe w celu zapewnienia wysokich wartości momentu obrotowego. Obudowa jest prostą metalową tuleją z uszczelkami przeznaczonymi do utrzymywania smaru oraz niedopuszczania kurzu i wilgoci.

Serie CR/BV wykorzystują zasadę rampy z wałeczkami dla zwiększenia żywotności i uzyskania większych prędkości. Uszczelniane są uszczelkami labiryntowymi. Mogą być stosowane do indeksowania przy małych prędkościach.

Podczas montażu tych jednostek koniecznym wymogiem jest brak występowania obciążeń poosiowych, jak również zapewnienie minimum 0,2 mm luzu wokół kołka zabezpieczającego.


Rozwiert: Od 20 mm/106 mm do 120 mm/300 mm

Moment: Od 750 Nm do 18450 Nm


   Projekt i wykonanie: Jarosław Kacy 0-791-962-607