O firmie Kontakt
 
 
Oferta handlowa Katalogi do pobrania Certyfikaty do pobrania Polecane produkty   Bezpłatne katalogi, foldery

  OFERTA

  POLECANE PRODUKTY     

Mierniki momentu


Mierniki momentu obrotowego DATAFLEX

Mierniki momentu obrotowego DATAFLEX


Terminal przyłączeniowy DATAFLEX

Terminal przyłączeniowy DATAFLEXMomentomierze DATAFLEX 16 i DATAFLEX 32 oraz DATAFLEX od 22 do 140

W momentomierzach z serii DATAFLEX 16 lub DATAFLEX 32 moment obrotowy jest mierzony przy użyciu dobrze znanej technologii tensometrycznej, w której sygnał momentu obrotowego jest przetwarzany bezstykowo z 24-bitową rozdzielczością, osiągając dokładność do 0,1% zakresu pomiarowego urządzenia.

Momentomierze DATAFLEX w rozmiarach od 22 do 140 dokonują pomiaru bezstykowo i nie ulegają zużyciu. Wszystko za sprawą opatentowanej metody pomiaru skręcania wału poprzez pomiar ilości światła. W tym celu światło jest kierowane przez dwie tarcze z naciętymi szczelinami, zmiana ilości światła przechodzącego przez szczeliny jest proporcjonalna do momentu obrotowego. Cała elektronika znajduje się w nieruchomym korpusie, więc żadne sygnały nie muszą być przesyłane przez ruchome części, a pomiar jest możliwy z częstotliwością do 16 kHz. Umożliwia to pomiar i dokładną analizę procesów o bardzo dużej dynamice.

Terminal przyłączeniowy DF2 może być łatwo łączony ze wszystkimi momentomierzami DATAFLEX. Posiada uchwyt do montażu na szynie oraz zaciski do wygodnego odbioru sygnału przez urządzenia zewnętrzne.

Do wszystkich momentomierzy DATAFLEX zalecamy sprzęgła RADEX-NC oraz sprzęgła RADEX-N (w zależności od rozmiaru momentomierza), kompaktowe rozwiązanie, które można szybko zintegrować z układem, uzyskując przy tym wysoką sztywność skrętną. Możliwe jest również zastosowanie bezluzowych sprzęgieł ROTEX GS, a także użycie sprzęgła przeciążeniowego.

   Projekt i wykonanie: Jarosław Kacy 0-791-962-607